Masaža je poseban postupak koji pomaže u borbi s mnogim bolestima, dovodi mišiće i tijelo u red i vaše tijelo čini odmornijim, te podiže raspoloženje i povećava koncentraciju. Masaža stopala ne samo da može pravilno utjecati na noge i noge, već i na cijelo tijelo. Kad se spomene refleksologija ili refleksoterapija, većini ljudi najprije padne na pamet refleksoterapija stopala. Ipak, masaža stopala dio je velike nauke. Refleksologija je znanost koja proučava odnose i veze između dijelova i cjeline, povezanost nutrine i vanjštine, koristeći se tim vezama za ponovno uspostavljanje ravnoteže, samim tim i liječenje. Kad se sklad uspostavi, pokreću se samoiscjeljujući procesi. Zbog takvog pristupa refleksoterapija se može uspješno nositi sa sindromima, kroničnim i ostalim zdravstvenim problemima kad se ne može dijagnosticirati uzrok.
Refleksologija stopala je masaža pojedinih dijelova stopala s ciljem direktnog uticaja na zdravlje organa u tijelu. Refleksologija je jedan od načina borbe sa fizičkim i psihičkim posljedicama tereta koje naš organizam svakodnevno akumulira u tačkama na stopalima.
Raspored zona na stopalima odgovara rasporedu organa, kostiju i mišića u tijelu. Svi organi sa desne strane tijela odražavaju se na desnom stopalu, a oni s lijeve strane na lijevom stopalu.
Stimulacijom odnosno masažom pojedinih dijelova stopala direktno utičemo na zdravlje pojedinih dijelova tijela.
Refleksologija djeluje na:
- bolove u vratnoj kralježnici, ramenima
- bol u leđima
- bol u koljenima
- glavobolje
- bol u listovima
- grčevi u nogama
- iscrpljenosti organizma, stres, depresija, anksiozna stanja
- poremećaj cirkulacije, itd.
Pozitivni učinci refleksne masaže stopala su:
- opušta tijelo i oslobađa ga od stresa
- potiče samoizlječenje tijela od bilo koje bolesti ili poremećaja
- liječi bolove u tijelu, posebice jake bolove kod pacijenata koji boluju od raka
- jača imunitet
- potiče brže izlučivanje toksina iz tijela
- potiče probavu
- poboljšava krvotok, odnosno cirkulaciju tijela
- pomaže kod zacjeljivanja rana
- potiče rad živčanog sustava
- pomaže kod post-operativnog oporavka
- liječi nesanicu
- pomaže kod depresije i anksioznosti
- liječi respiratorne bolesti
- rješava probleme s kožom
- oslobađa od glavobolja
Da li masaža stopala treba da bude bolna?
Refleksna masaža ne treba da bude bolna, ali se može desiti da određena tačka izaziva jak bol, što je najčešće znak nekog prikrivenog problema s određenim organom. Na taj način otkriva se koje organe treba tretirati više. Ukoliko se masaža koristi samo za opuštanje, tretman treba početi masiranjem nožnog palca u svim pravcima, pošto je direktno povezan s nervima glave. Ostale dijelove treba masirati u smjeru suprotnom od kazaljke na satu. Ova masaža izuzetno je djelotvorna za stresne i napete situacije. Također, masažom stopala se može poboljšati kvaliteta sna te čak i izliječiti nesanica.
Električni masažer za stopala
Kako koristiti masažer?
Stavite obje bose noge na podložak i pritisnite gumb ON/INC da uključite masažer. Kad se masažer uključi, jačina će biti na najslabijem stupnju i trebate ju pojačavati kratkim pritiskanjem gumba ON/INC (do 10 puta). Vrstu masaže možete promijeniti pritiskanjem gumba PROGRAM. Ako želite smanjiti jačinu, pritiskajte gumb OFF/DEC. Kad želite isključiti masažer, držite pritisnut gumb OFF/DEC ili maknite obje noge s masažera pa će se automatski isključiti nakon nekoliko sekundi. Masažer radi po principu EMS tehnologije (elektrostimulacija mišića) kako bi vam pomogao da ublažite probleme s cirkulacijom, umorom, bolovima i drugim problemima u vašim nogama. Masažer smjestite pod bose tabane. Pojednostavljeno rečeno, elektrostimulacija mišića (EMS) se sastoji od indukcije mišićnih kontrakcija kroz generator električnih impulsa sličnih onima koje emitira mozak, a koji je sposoban reproducirati prirodnu fiziologiju kontrakcije u trenutku kada se stimulira motorički živac. Ukoliko želite naručiti masažer, to možete učiniti OVDJE.